Nawilż skórę kremami przeciwzmarszczkowymi do twarzy

Sprawdź, gdzie kupić kremy przeciwzmarszczkowe do cery.

Także młoda cera bez mankamentów potrzebuje właściwej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować naturalny tok starzenia się tkanek i dzięki temu dłużej utrzymać ich zdrowy wygląd. W największej mierze ma to odniesienie do cery twarzy, która jest najbardziej narażona na powstawanie niepożądanych zmian, pośród których zmarszczki są szczególnie dokuczliwe dla pań, jak i panów. W związku z tym tak istotne jest, by używać odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych dopasowanych do rodzaju skóry i wieku. Na szczęście nie będzie to trudne, ponieważ na rynku można dostać kosmetyki dostosowane do dowolnego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jaki mają skład?

Najistotniejszym celem kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Toteż kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć zawierają mocznik – czynnik, który łączy molekuły wody i w ten sposób powstrzymuje jej utratę, a oprócz tego czyni skórę bardziej miękką. Kosmetyki tego rodzaju zawierają też ceramidy – tłuszcze, które także uniemożliwiają utratę wody dzięki temu, iż zapełniają przestrzenie pomiędzy komórkami skórnymi. Ważnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest również skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. W odpowiednim stężeniu skwalen niszczy wolne rodniki i inne niekorzystne elementy, a przy tym umożliwia składnikom odżywczym wniknąć głębiej w skórę.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy

Kremy przeciw zmarszczkom dzielą się na kilka rodzajów. Jednym z najważniejszych kryteriów podziału jest wiek użytkownika, dla którego dedykowany jest konkretny preparat. Przy jego wyborze należy też mieć na uwadze, do pielęgnacji jakiej części ciała został on stworzony – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się pod wieloma względami od kremu do szyi lub pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]