Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Sprawdź, gdzie kupić akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Czemu warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

By szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były zamocowane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie mnóstwo materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, stożki i korki, rurki dystansowe oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala utrzymać odpowiedni rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają utrzymanie optymalnej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach online. Sklepy te oferują wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]