szalunki, wynajem szalunków

Co daje wynajem szalunków?

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, do której wylewany jest cement – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są ze sklejki, ale łatwo zaobserwować także konstrukcje zrobione z metalu, a niekiedy nawet tworzyw sztucznych. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Niestety ze względu na spore koszty nie zawsze ekipy remontowe posiadają swoje szalunki. Gdy będą niezbędne, mają szansę wszak po prostu je wypożyczyć – szczególnie, iż wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często spotykana usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Zakup własnych szalunków będzie dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, są one w tym celu niezbędne. Jeżeli jednak budowanie fundamentów nie jest główną usługą danej firmy, dobrze rozważyć zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Głównie z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto wspomnieć również o wygodzie, ponieważ trzymanie rzadko używanych szalunków może generować spore koszty.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Warto wybrać usługi ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu otrzymamy pewność, że szalunki będą solidne i funkcjonalne. Bardzo istotna będzie również obsługa korzystającego z usługi – w sytuacji, gdy zbliża się termin startu robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wahania się dobrze z kolei wejść do sieci, by dowiedzieć się, co o ofercie danego przedsiębiorstwa myślą wcześniejsi klienci.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]