Kiedy sięga się po szalunki?

Jeśli chcesz nabyć szalunki Kraków, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Szalunki to to forma o charakterze tymczasowym, którą w zdecydowanej większości przypadków robi się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna cechującego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo dokładnie tak w inny sposób nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje pożądaną formę. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Z pomocą szalunków można także efektywnie wesprzeć zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu robi się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje wypełniony solidnie dobranym betonem. W niektórych sytuacjach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonu. Szalunki usuwane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zastygnie. Zazwyczaj potrzeba na to od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robione są między innymi w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu kolumn ogrodzeń oraz sufitów z żelbetonu. Cechują się więc naprawdę dużym zastosowaniem, a budowa bez ich wykorzystania nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są również profesjonalne podpory oraz dźwigary. W wielu wypadkach zdarza się, że małe firmy budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku wyjściem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w szalunki, a także sklejkę.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]