Okna energooszczędne – najważniejsze współczynniki

Więcej o oknach energooszczędnych na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-energooszczedne-92mm/.

Wysokiej klasy okna energooszczędne to podstawa, o której nie można zapomnieć przy termomodernizacji domu jednorodzinnego. Najbardziej sprawdzają się okna drewniane, które u producentów odnajdziemy w różnych opcjach. W jaki sposób są wyprodukowane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – znakomite atrybuty izolacji cieplnej

Drewniane okna wyprodukowane są z bezpiecznych dla natury materiałów – m. in. dębu i meranti. Odznaczają się świetnymi właściwościami, dzięki czemu dotrzymują kroku oknom z aluminium. Remontując budynek przed miesiącami zimowymi, należy zwrócić szczególną uwagę na izolację termiczną okien. Zapewnia to nie tylko dogodne warunki wewnątrz domu, ale także oszczędność materiałów grzewczych. Współczynnik przepuszczalności cieplnej musi być zachowany na odpowiednim poziomie (tj. poniżej 0,8 W/m2), a wtedy zyskujemy komfort cieplny w domu. Rezultat ogrzewania zostaje w domu, a przez nieszczelności nie dociera wiatr .

Okna energooszczędne – wybierz dźwiękochłonne okna drewniane

Kupując nowe okna energooszczędne zwróćmy też uwagę na następny istotny parametr – współczynnik izolacji akustycznej. Zainwestujmy w zespolone okna drewniane, jeśli chcemy uchronić się przed nadmiernym gwarem z ulicy. Niezwykle ważne są też precyzyjne okucia okienne – zapobiegają utracie ciepła i przedostawaniu się dźwięków. Warto więc zakupić drewniane okna energooszczędne, ponieważ współczesna technologia zapewnia wyciszenie niechcianego zgiełku oraz maksymalny komfort cieplny w budynku.

Dane firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]