Rodzaje sklejki szalunkowej i jej wykorzystanie

Więcej o sklejkach szalunkowych na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to najistotniejszy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski z drewna lub płyty wytworzone z innego surowca, jednak przeważnie wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić obiekty ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki mają także zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny dziś używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – z reguły z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji używa się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Spółki budowlane dysponują przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma służy też wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]