kurs euro

Euro w kantorach online – aktualny kurs i wygodna wymiana

Euro to względnie nowa waluta, gdyż w formie gotówkowej pojawiła się w obiegu dopiero w 2002 r.. Jest ona w tej chwili obowiązującym środkiem płatniczym w większości krajów UE. Polska nadal nie sprostała wymaganiom, pozwalającym przystąpić do strefy euro, co nie oznacza, iż jej obywatele nie używają tej waluty regularnie, czy to robiąc zakupy w zagranicznych sklepach czy też gromadząc oszczędności na koncie walutowym.

Waluta euro i korzyści z jej wprowadzenia

Powszechne użycie euro w krajach członkowskich UE dostrzegalnie uprościło życie milionom obywateli starego kontynentu, zarówno w sferze osobistej, jak i biznesowej. Identyczna waluta oznacza bowiem mniejszy problem z oszacowaniem ewentualnego zysku lub kosztu przy planowaniu np. transakcji międzynarodowych, co wcześniej z uwagi na nagłe wahania kursów pomiędzy walutami w szeregu przypadków mogło okazać się błędną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa także wolność poruszania się mieszkańców krajów członkowskich, którzy w zasadzie w większości przypadków nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w pokaźną ilość gotówki w obcej walucie w trakcie urlopu za granicą. Teraz potrzebna im jedynie ich własna karta bankowa, a korzystając z niej za granicą, nie myślą już o wysokości spreadów naliczanych przez bank przy transakcji.

Wymiana złotówki na euro w kantorze internetowym – błyskawiczna i wygodna transakcja

Polska, mimo członkostwa w UE od 2004 roku, jeszcze nie spełnia wszystkich wytycznych umożliwiających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, że jako mieszkańcy kraju członkowskiego UE regularnie kupujemy oraz prowadzimy interesy w euro. Osoby często dokonujące transakcji w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualną cenę euro na stronach kantorów online, a dodatkowo również ekspresowo wymienić euro na złotówki bez konieczności wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro online ze względu na mniejsze spready jest korzystniejsza oraz wygodniejsza, ponieważ można ją zlecić w dowolnej porze dnia (nawet w nocy!), a przeliczenie waluty odbywa się po kursach uaktualnianych co parę chwil, a nie – jak to najczęściej jest przyjęte w kantorach stacjonarnych oraz bankach – w oparciu o uśredniony kurs z minionego dnia.

Dane firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]