Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Dalsze informacje o tym, jak działa mass collect.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację wpłat. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza organizację dużym oraz małym firmom.

Jak działa mass collect?

Funkcja mass collect jest w zasadzie niesłychanie prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich identyfikatorem. Takie działanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest ogromna grupa klientów, czyli np. w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych, a także wszelkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w systemie mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przydzielenie kontrahentom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do wykonania przelewu (przelew z karty, standardowy przelew bądź przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect łączy się także z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów niż podczas księgowania ręcznego, a równocześnie eliminacją potencjalnych błędów, jakie mogą przytrafić się w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla przedsiębiorstw wystawiających mniej niż 100 faktur

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowane w większości banków (posiadają ją między innymi część banków spółdzielczych i mBank) wypada rozważyć jego zastosowanie w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc wystawia poniżej 100 dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a tym samym monitorowanie na bieżąco wpływających opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]