Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Skieruj się na topkantor.pl i zakończ poszukiwania kantoru on line!

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w pobliskiej placówce bankowej lub w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć supermarketach czy w galeriach handlowych! Jednakże w błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości, konsumenci zapragnęli wymieniać walutę bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, w następstwie tego właśnie utworzono kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor internetowy to niższe spready

Działanie kantoru internetowego jest tak samo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest głównie to, że wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co parę sekund, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, najczęściej z poprzedniego dnia. Następnym i niezmiernie istotnym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te proponowane przez banki i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory online świadczą także kilka pomocnych usług popularnych wśród klientów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez nabywcę terminie lub takiej, w której klient zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy podany przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku).

Doceniasz wolność w dyspozycji kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich ceniących sobie wygodę i dużą swobodę w dysponowaniu swoim kapitałem. Wykorzystują je również osoby spłacające pożyczki w obcej walucie oraz osoby uczące się bądź pracujące za granicą. Aczkolwiek zanim zadecydujemy, by powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę i bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.