Krugerrand, Britannica, Liść Klonowy – o złotych monetach bulionowych

Jeśli chcesz kupić monety inwestycyjne, koniecznie wejdź na https://goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.

Osoby zainteresowane inwestycją w złoto mają do wyboru mnóstwo możliwości: gromadzić biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje firm działających na rynku metali szlachetnych lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w gałęzie gospodarki związane z tym kruszcem. Inną opcją jest zakup złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest nie tylko w postaci sztabek, lecz również monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – bite celem lokowania w nich środków finansowych

Monety ze złota kojarzą się z reguły z monetami kolekcjonerskimi, lecz monety bulionowe, czyli lokacyjne, czy to złote czy z drugich metali szlachetnych, odróżniają się od nich w paru aspektach. Po pierwsze monety bulionowe są bite w celu lokowania w nich środków finansowych, z tej przyczyny ich nakład z danego roku nie jest ograniczony, a raczej wyznaczany przez zapotrzebowanie rynku. Monety bulionowe nie są emitowane w kolekcjach tematycznych bądź w związku z pamiętnymi wydarzeniami, skutkiem tego ich wygląd niezmiernie sporadycznie jest modyfikowany. Z reguły złote monety bulionowe emitowane przez daną mennicę różnią się od siebie jedynie datą bicia. Trzeba wspomnieć, iż wiele monet bulionowych, mimo uważania ich za środek płatniczy, nie ma swojego nominału podanego w walucie, a ich bieżącą wartość wyznacza waga i próba wykorzystanego do ich bicia metalu szlachetnego. Plusem monet bulionowych jest to, że są znane w każdym zakątku globu, więc ich ewentualna sprzedaż jest prostsza aniżeli regionalnych monet kolekcjonerskich.

Złoto bulionowe – monety nie zawsze ze złota najwyższej próby

Najczęściej kupowane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 oz, lecz mennice wybijają też monety o nominale 1/10 czy 1/4 oz złota. Trzeba wiedzieć, że monety bulionowe emitowane są przeważnie z 24 karatowego złota (.9999), lecz przykładowo. Amerykański Gold Eagle albo południowoafrykański Krugerrand bite są ze złota próby .9167. Jeśli monety bulionowe mają w sobie domieszkę miedzi, ma to najczęściej na celu zwiększenie twardości monety, a przez to zredukowanie ryzyka jej zniszczenia. Monety bulionowe z domieszką innych metali są odpowiednio cięższe, a nominał, którym są oznakowane informuje o wadze czystego kruszcu, z którego zostały wybite.

W asortymencie lokalnych brokerów złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich nabyciem inwestorzy bez trudu znajdą najpopularniejsze z nich, m.in. Britannię, Pandę czy wymienione wyżej Krugerrandy.

Dane firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]