Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Biuro rachunkowe Katowice - pomoc w zasięgu ręki.

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się często powodem sporych kłopotów. Drobne podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę ds. finansów na stałe, zaś ich właściciele często nie przygotowani na to, by sumiennie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli wielu czytelników – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z pomocy biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeśli powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom, zyskamy pewność, że potencjalne kontrole US nie zakończą się nałożeniem kar. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie trzeba zajmować się finansami samemu, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Należy też napomknąć o komforcie, jaki wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie ma już potrzeby często jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najlepsze?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się sugerować się tylko kosztami usług – nadzwyczaj niskie ceny usług często oznaczają ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy zdobyli wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Dane firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]