Catering świąteczny – tradycyjne wigilijne potrawy na stole

Poznaj więcej szczegółów o cateringu świątecznym w Krakowie.

Ostatni tydzień roku to czas, który spędzamy z reguły z bliskimi, ale spotkania świąteczne odbywają się też w firmach. Częstokroć pracownicy firmy organizują je swoimi siłami, własnoręcznie przygotowując bożonarodzeniowe smakołyki, jednakże w sporych przedsiębiorstwach ten model działania się nie sprawdza. By zatem ułatwić sobie zadanie planowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, zarówno tych w wąskim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, zalecamy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Zupy, dania rybne, krokiety z kapustą i grzybami – o cateringu świątecznym

Bez wątpienia na bożonarodzeniowym stole powinny stać standardowe świąteczne przysmaki. To przede wszystkim dania rybne, np. chrupki filet z pstrąga albo karpia, jak również zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo również zupa rybna. Na talerzach nie powinno zabraknąć też krokiecików z kapustą i grzybami, które z reguły spożywane są wraz z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez chłodnych przekąsek, m.in. bez sałatki warzywnej czy śledzia z borowikami. Powinno się również zatroszczyć się o pyszny frykas na koniec spotkania. Na stół świąteczny polecamy lekki sernik, makowiec lub kutię z rodzynkami.

Kiedy zamawiać catering świąteczny?

Za organizację wigilijnego spotkania w firmie powinno się wziąć się z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Powinieneś wyznaczyć termin spotkania oraz dostosować go do harmonogramu urlopów zespołu. Umożliwia to ścisłe obliczenie przypuszczalnej liczby uczestników imprezy, a ostatecznie ułatwi zamówienie trafną ilość porcji. Rekomendujemy porozmawiać z załogą o menu i razem zdecydować się na te dania z oferty firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest również to, żeby ustalić czy któryś z pracowników ma uczulenie, przykładowo na orzechy, które znajdują się w wypiekach, albo są w ekipie firmy osoby, które nie jadają ryb oraz mięsa. Dla tych osób należy zamówić potrawy zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego zbierają zamówienia przez większość grudnia, jednak nie zalecamy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Dane firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]