Jak zorganizować chrzciny?

Jeżeli interesuje Cię aktualna oferta lokalu na chrzciny w Krakowie, zajrzyj na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszym dużym familijnym wydarzeniem związanym bezpośrednio z ich nowo narodzonym potomkiem, zatem starają się, żeby wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Organizacja chrzcin bywa jednakże trudne, szczególnie jeśli na chrzest zaprasza się liczną grupę krewnych oraz przyjaciół. W tym artykule przeczytasz parę porad, które pomogą ci w tym procesie.

Planowanie chrztu – możesz wskazać oczekiwany podarek dla swojego dziecka

Wiele lat temu chrzciny miały miejsce zaraz po narodzinach dziecka, czasem nawet w tym samym dniu, z przyczyny znacznej śmiertelności noworodków. Z czasem chrzciny przeobraziły się w znaczący dzień nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, tym samym są urządzane przeważnie do roku po jego urodzinach. Daje to czas na skrupulatne przemyślenie istotnych kwestii tej okoliczności, czyli wybór kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament, a także rodziców chrzestnych. Umawiając z parafią dzień obrzędu wypada uwzględnić to, ile tygodni będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, jak również przygotowanie dla nich obiadu oraz noclegu, o ile będą przyjeżdżać do nas z przeróżnych krańców kraju. W wysłanych zaproszeniach zalecamy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojej obecności, co jest konieczne do określenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się też podać do wiadomości, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście przede wszystkim skupiają się na zabawkach, tymczasem rodzicom przydadzą się znacznie bardziej praktyczne podarki, jak przykładowo fotelik samochodowy, ubranka czy kołderka dla dziecka.

Obiad w domu lub lokal na chrzciny – na co postawić?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny urządzano zazwyczaj w mieszkaniu rodziny dziecka, dlatego nie każdy uczestnik obrzędu w kościele bywał gościem uroczystego przyjęcia. Współcześnie wspólny obiad dla sporej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców jest już standardem. Sprawdzając propozycje sal, w których można wyprawić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko wynajmują przystrojone pomieszczenia, ale także kooperują z dostawcą cateringu, który przyszykuje jadłospis pasujący do charakteru imprezy i który zagwarantuje rzetelną obsługę uczestników. Jeśli ceremonia ma mieć miejsce w okresie letnim, radzimy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym rodzina lub fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia, a kilkuletni goście imprezy zamiast nudzić się przy stole mogą bawić się na dworze. Istotny jest dodatkowo taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by przejazd z kościoła do miejsca docelowego nie trwał zbyt długo, tak samo jak transport gości do zarezerwowanego noclegu bądź domu.

Dane firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]