Nie każde choroby uzębienia jesteśmy w stanie zlikwidować zwykłymi sposobami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, ostatnim wyjściem jest zwykle jedna z metod chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się na przykład w przypadku konieczności wykonania sztucznych zębów lub koron, dużych uszkodzeń uzębienia, uszkodzonych kości oraz chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju owrzodzenia bądź nowotwory. Jakie metody bywają jednak stosowane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, aby zabiegi były komfortowe, a nie spotkały nas niemiłe pomyłki?
Leczenie przeprowadzane przez chirurga stomatologa
Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – także tych bardzo zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek oraz dłutowania. W razie dużych uszkodzeń lub pacjentów po złamaniach potrzebne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również terapią wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów czy narośli – a także odtwarzaniem chorych tkanek.
Jak wybrać chirurga stomatologa?
Jak łatwo stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych trudności. Warto zatem napisać kilka zdań o tym, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze jest z pewnością to, aby wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma także nastrój w poradni i podejście stomatologa do pacjentów – dużo powiedzą nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, które znajdziemy na przykład w internecie lub w gronie znajomych.