Komunia dziecka – o czym powinno się pamiętać?

Wejdź tutaj, jeśli ciekawi Cię aktualna oferta lokalu na komunie.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka identycznie oczekiwanym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, bo to na ogół pierwsza naprawdę poważna biesiada dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że wszyscy zaproszeni skupieni są wyłącznie na nim. Tym samym rodzice starają się, by ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Sala komunijna – szukaj od razu jak zostanie ogłoszony dzień wydarzenia

Już przed rozsyłką zaproszeń na sakrament rodzice muszą wybrać czy ugoszczą krewnych w swoim domu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest zwykle możliwe wtedy, jeżeli planujemy uroczysty obiad tylko dla bardzo bliskiej kilkuosobowej rodziny, jednakże to już nieczęste sytuacje. Przyjęcia z okazji pierwszej komunii przekształciły się w ostatnich dekadach w huczne wydarzenia rodzinne, w których uczestniczy nawet do kilkudziesięciu gości, zatem zazwyczaj organizowane są w restauracjach albo domach weselnych. Jeśli chcemy zarezerwować najładniejszy lokal, powinno się wziąć się za poszukiwania sali, jak tylko będzie ogłoszony termin komunii. W sezonie komunijnym dużą trudnością może stać się także znalezienie dobrej firmy cateringowej, zatem trzeba wybrać taką salę na organizację imprezy, która współpracuje z własnym, profesjonalnym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przygotowaniu menu na komunie. Kluczowe jest również to, aby sala na komunię umiejscowiona była tak, by dojazd wszystkich gości z kościoła był komfortowy i szybki.

Organizacja komunii – a może okazjonalna sesja zdjęciowa w plenerze?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale też następującą później zabawę gości. Tradycją stały się również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna zatem oferować zjawiskowe, schludne wnętrza. Kolejnym atutem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich wielu, radzimy wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci wciągającymi grami.
Naturalnie, goście przyjęcia komunijnego kupią upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednak nie będzie w źle odbierane, jeżeli poinformujemy w zaproszeniu, że nie zgadzamy się na niektóre typy prezentów, przykładowo quada bądź zabawki-pistolety.

Dane firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]