Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Dawniej osoby, które z różnych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie było to oczywiście dobre rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz również posiadają sporo innych atutów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, minimalizując do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto więc napisać parę słów na temat tego, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona dla nas implanty zębów.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Współcześnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz nieco mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na duże zmniejszenie czasu leczenia – chory nie odczuwa żadnych bólów już po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne okłady, zaś bezpośrednio po operacji – wystrzegać się tytoniu, alkoholu i bardzo ciepłych potraw. Istotne będzie również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zwalczają obrzęk oraz dyskomfort.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo ważne jest to, by wybrać właściwego stomatologia. Jak więc ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz problemów zdrowotnych? Dobrze postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem i pozytywnymi recenzjami od poprzednich klientów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością znajdziemy ważne informacje.