Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Zamów regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która powinna być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – aby poprawnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to znaczące!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, jednakowoż również zapobiega zdeformowaniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a szczegółowo mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a w takim razie na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, by okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia kłopoty z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak w wielu przypadkach powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli jednakże pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, należałoby do tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]