Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Więcej informacji o WordPress malware uzyskasz tu.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak popularnym CMS-em, iż ilość stron oraz sklepówinternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się aktualnie w setkach milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania witryny malware, nieodzowne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowane strony na WordPress?

Logowanie na stronę jest niemożliwe? Obrazy zmieniły się bez Twojej ingerencji? Na stronie widnieją przekierowania do obcych Ci adresów? A może witryna wysyła wiadomości-śmieci? To jedynie kilka z popularnych symptomów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich sytuacjach potrzebne jest szybka reakcja, żeby zidentyfikować przyczynę infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę do właściwego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa przeważnie przekracza wiedzę ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie tworzeniem stron oraz sklepów internetowych na tym CMS-ie, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach hakerów należy zlecić ekspertom od tego typu zadań.

Czyszczenie infekcji WordPress – szczegółowy przegląd plików i baz danych strony

Eksperci podejmujący się usuwania infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych przeprowadzają drobiazgowy przegląd baz danych i plików strony. Analizują pliki htaccess i wp-config, a także kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, obniżające niebezpieczeństwo ponownej infekcji. Jeśli długotrwała infekcja spowodowała dodanie strony do listy zagrożeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy podejmują również niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Okresowe aktualizowanie CMS-a i wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niezwykle istotne, ponieważ likwidacja wszelkich następstw ataku hakerskiego nie gwarantuje, że podobny kazus nie powtórzy się za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]