Usługi prywatnego detektywa

Kim jest detektyw? Ta profesja rozwija się od XIX wieku, a użycie niezwykłych i intrygujących zasad dedukcji znalazło swoje odzwierciedlenie w literaturze czego przykładem jest na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Samo słowo “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Praca detektywa skupia się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego posługuje się rozumowaniem logicznym i innymi niejawnymi metodami dochodzenia. Na podstawie dowodów, faktów, przesłanek przeprowadza proces dedukcji co ma na celu zidentyfikowanie właściwych konkluzji. Prywatny detektyw prowadząc rozpoznanie zdarzenia zlecone przez klienta musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą mieć ogromne znaczenie w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Zakres pracy detektywa

Coraz częściej korzystamy z usług prywatnych detektywów. Obecnie biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i kompetentny, a każda charakterystyczna sugestia czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Przede wszystkim wachlarz takiej działalności to gromadzenie wrażliwych, tajnych wiadomości często dotyczących postępowań karnych i cywilnych, poszukiwanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, dokonywanie weryfikacji wiarygodności świadków i dokumentów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Wysoki popyt na detektywów wynika z faktu, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana trudno jest uzasadnić nasze racje i motywy. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przeinaczone. Jedynie dobry detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.