nieszczelne okna plastikowe, uszczelnienie okien

Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Na komfort lokatorów w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale też separują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, ze względu na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie potencjalne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale też i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]