Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Jeśli potrzebujesz paneli podłogowych drewnianych, koniecznie odwiedź tę stronę.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na suchym podłożu – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać również o odseparowaniu ich od podłoża – doskonale nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj ich z paczki – trzeba odstawić je na kilka dni – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wilgoci. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od rogu pokoju. Przed pracą, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem potem możesz mieć trudności z ich zwrotem. Zadbaj również o temperaturę podłogi – koniecznie musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Dylatacje – daj panelom podłogowym pracować

Podobnie jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w domu. Należy zatem zostawić szczeliny przyścienne o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]